Topi Myllymäki Tulevaisuuden Ryhmään

Suomen Keilailuliiton Tulevaisuuden Ryhmä on valmennusryhmä 11-15-vuotiaille lupaaville kilpakeilaajan aluille. Kuortaneen urheiluopistolla 12.-14.8. pidetyn leirin perusteella valmentajatiimi valitsi ryhmään uusia nuoria. Yksi valituista oli TuWen Topi Myllymäki. Onnittelut Topille hienosta valinnasta!

Ryhmän kauden toimintaan kuuluu leiripäiviä sekä yläkoululeiritykset syyskuu-helmikuu välisenä aikana. Tulevaisuuden Ryhmän toiminta on maajoukkuevalmennuksen alaista toimintaa, joka tähtää urheilulliseen elämäntapaan ja asenteeseen sekä lajitaitojen kehittämiseen kohti tavoitteellista kilpa- ja huippu-urheilu-uraa. Ryhmässä on 10 tyttöä ja 14 poikaa.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste