Avajaisten ohjelma ja ilmoittautuminen

Keilailukauden 2021–2022 päättäjäiset ja kauden 2022–2023 avajaiset pidetään Kakskerrassa Merimajalla sunnuntaina 7.8. klo 12 alkaen. Merimajan osoite on Kesäniementie 40, 20960 Turku. Matkaa Turun keskustasta tulee noin 18 km. Bussi 15 kulkee keskustasta Kakskertaan, Kesäniementien kohdalla on bussipysäkki.

Päivän ohjelma:

 • kahvit
 • tervetulotoivotus
 • miten pärjättiin kaudella 2021–2022
 • mitä tehdään kaudella 2022–2023
 • palkintojen jako
 • seuran mestaruuskilpailut
 • eniten keskiarvoaan nostanut keilaaja
 • vuoden junnutsemppari
 • vuoden tuwelainen
 • Jonnan ”olympialaiset”
 • grilliruokailu
 • saunominen ja uinti
 • mukavaa yhdessäoloa

Markku viihdyttää soitollaan aina sopivissa kohdin, mahdollisesti on myös yhteislaulua! Jos on sateinen päivä, niin ohjelma voidaan tehdä sisätiloissa.

Kuvia Merimajasta ja sen tarjoamista mahdollisuuksista voi katsoa Facebookista Merimaja Huviranta.

Ilmoittaudu mukaan viimeistään perjantaina 29.7. Tilaisuus on tarkoitettu kaikille seuran jäsenille perheineen. Ilmoita siis osallistuvien perheenjäsenten lukumäärä ja mahdolliset ruokarajoitteet.

Ilmoittautumisen voi tehdä sähköpostitse Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai tekstarilla Marjalle (0500 320 842). Marjalta voit kysyä myös lisätietoja.

 

TuWe Keilailun hallitus toivoo runsasta osanottoa ja hilpeää juhlamieltä!

 

Ps. Jos ei ole mahdollista tulla koko päiväksi, niin Merimaja on käytössä klo 18 asti, joten voi tulla vaikka vain saunaan ja uimaan. Tällöin ei tarvitse ilmoittautua etukäteen. Alueella on myös grillikatos, joten voi ottaa omaa evästä mukaan.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste