Kolme uutta pelaajaa naisten edustusjoukkueeseen

TuWen naisten edustusjoukkue on täydentynyt vielä kolmella täysin uudella pelaajalla. Kuvassa vasemmalta Saima Siivonen, Sofia Simola ja Jannika Träsk.

Alkaneelle kaudelle sopimuksen TuWen kanssa on solminut Saima Siivonen, joka on pelannut edellisellä kaudella Naisten Kakkosta ÅIFK:n paidassa. Sitä ennen hän on kuulunut JäPS:in naisten joukkueeseen.

Sofia Simola vaihtaa mustavalkoisen Turun Palloseuran paidan TuWen punaiseen. Viime kaudella Sofia on pelannut TPS:n T18 -joukkueessa.

Hieman kauempaa pohjanmaalta joukkueeseen on liittynyt Jannika Träsk, joka pelasi viime kaudella Naisten Ykköstä Kokkolassa GBK:n joukkueessa. Ennen sitä Jannika on pelannut toisen kokkolalaisjoukkueen KPV:n riveissä.

Toivotamme koko trion lämpimästi tervetulleeksi!

                                                 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste