Anni Varjonen HPS:stä TuWeen, jatkosopimuksia muille pelaajille

Uutena kasvona kaudelle 2020 pelaajasopimuksen on solminut Anni Varjonen.

Ennen Turun Weikkojen punaisen pelipaidan ylleen pukemista hän on pelannut Helsingin Palloseurassa, jossa hän pelasi jo kausilla 2015 ja 2016 syksyyn asti, jolloin hän siirtyi vuoden lopulla ison veden tuolle puolelle Yhdysvaltoihin. Siellä hän pelasi Robert Morris Athleticsin riveissä.

Ennen aikaa HPS:ssä Anni on pelanut HJK:ssa.

Toivotamme Anni lämpimästi tervetulleeksi joukkoomme!

Kauden 2019 joukkueesta ovat jatkosopimuksensa ennättäneet jo allekirjoittaa kokeneemmasta kaartista Sanja Ketola, Heidi Marttila, Sanni Reinilä, Heidi Ristiluoma, Asta Valkama sekä nuoremmasta junioriryhmästä Nella Nevalainen ja Venla Luotonen.

Lisää uutisoitavaa pelaajasopimuksista on tulossa lähiaikoina, kunhan kaikki ehtivät kiireiltään hetkeksi pysähtymään kirjallisten tehtävien parissa.

Kauden 2020 harjoittelukausi pyörähti käyntiin kuluvan viikon maanantaina fysiikkatreenien merkeissä.

Pallolliset harjoitukset tiistaisin ja torstaisin ovat avoimia joulun aluspäiviin.

 

 

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste