TuWe ja TPS yhteistyöhön

Turun Weikot Jalkapallo ry ja TPS Juniorijalkapallo ry ovat sopineet yhteistyöstä, johon osallistuvat TuWen Naisten edustusjoukkue ja TPS Naisten edustusjoukkue sekä TPS/KaaPo T18-joukkue.

 

-          Yhteistyö on alkanut kerran viikossa pidettävillä harjoituksilla, johon osallistuvat kaikkien joukkueiden pelaajat. Pelinomaiset vaihtuvat teemat harjoitteissa palvelevat kaikkia joukkueita erinomaisesti omien pelitapojensa kehittämisessä.

 

Järjestely helpottaa myös nuorten pelaajien siirtymistä tarvittaessa joukkueiden välillä, sekä mahdollistaa luontevalla tavalla pelaajan henkilökohtaisen kehittymisen sopivan haastavassa ympäristössä, kertoo TuWen jalkapallon puheenjohtaja ja Naisten edustuksen joukkueenjohtaja Ari Jalonen.

 

Joukkueet pelaavat kaudella 2019 Naisten Liigaa, Naisten Ykköstä sekä T18 Ykköstä.

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste