Kivikoski puki jälleen tutun pelipaidan ylleen

Viimeisin, vaan ei vähäisin lisäys Turun Weikkojen Naisten edustusjoukkueen kokoonpanoon on pitkän linjan futaaja Eveliina Kivikoski, joka tekee paluun tuttuun punaiseen peliasuun pienen tauon jälkeen.

Eveliina tuo kokemuksellaan lisää rauhallisuutta ja voimaa joukkueen keskikentälle ja puolustukseen.

Tervetuloa takaisin Eve!

 

 

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste