Pelaajaesittelyssä Sanni Reinilä

Tässä teille Sanni Reinilä, olkaa hyvä!

Vahva, kovakuntoinen ja mukisematta hommia tekevä Sanni kuuluu TuWettarien vakiokalustoon ja pelaa nyt jo neljättä kautta TuWessa.

Hän kuuluu myös TuWettarien kapteenistoon. Sanni opiskelee lääkiksessä ja entisiin seuroihin kuuluvat Ilmajoen Kisailijat sekä Seinäjoen Mimmiliiga.

Tiesittekö, että saman suvun Reinilä on pelannut TuWessa ennen Sannia? Nimittäin Essi Reinilä, joka on Sannin serkku, pelasi 2012 TuWessa samalla numerolla kuin Sanni, eli 23. </span></p> <p><span class="text_exposed_show">Kovaa futissukua nuo Ilmajoen Reinilät!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste