Naisten edustusjoukkueelle kaksi uutta sopimusta

Turun Weikkojen naisten edustusjoukkueen pelaajakaarti kasvoi kahdella kokeneella ja taitavalla hyökkäyspään pelaajalla Tuula Sirenin ja Veronica Timlinin liityttyä ryhmän vahvuuteen.

Vikkelä ja viekas Tuula Siren pukee hänelle tutun punanutun ylleen muutaman toisaalla vietetyn kauden jälkeen. Kaudella 2015 Tuula pelasi Porissa Nicefutiksen liigajoukkueessa. Viime kausi kului Turun Pyrkivän kokoonpanossa Naisten Kakkosta pelaten.

Turun Nappulaliigassa jalkapalloharrastuksen aloittanut Veronica Timlin on liittynyt niin ikään Turun Weikkojen naisten edustusjoukkueeseen. Veronica on pelannut edelliset kautensa Turun Palloseuran B-tyttöjen joukkueessa ja myöhemmin TPS:n naisten liigajoukkueessa.

Turun Weikot toivottaa molemmat pelaajat lämpimästi tervetulleiksi seuraan!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste