Nyrkkeilyn SM-kilpailut 2019

Turun Weikkojen Eldrin Barrera kohtasi nyrkkeilyn SM-kilpailujen puolivälieräottelussa sarjassa 81 kg hallitsevan Suomen mestarin Krysztof Wolciechowskin (Kuortaneen Kunto) Ruskeasuon liikuntahallissa Helsingissä. Ottelu päättyi Wolciechowskin voittoon hajaäänituloksella 4-1.

Katso ottelu YouTubissa https://www.youtube.com/watch?v=cCeed5nJjiE&t=2h40m10s

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste