TKL Cupista toinen sija

Keilailukauden avaus, eli TKL Cup keilattiin sunnuntaina Kupittaalla. TuWella oli kisassa neljä joukkuetta, joten 16 tuwelaista oli osallistui kisaan. Sen lisäksi oli vielä kannustusjoukkoja katsomossa.

Kisassa nähtiin loistavia yksilösuorituksia ja mukavaa yhdessä keilaamista. Lopputuloksena cupissa oli hieno toinen sija joukkueella Daniel Averine, Harri Kaiskola, Alexander Lindstedt ja Jonna Saarinen. Finaalissa he hävisivät TuUl:lle pistein 1658-1524.

Henklökohtaisissa tuloksissa paras tuwelainen oli neljänneksi sijoittunut, kakkosjoukkueessa keilannut Jari Lampinen keskiarvolla 215.00. Parituloksia kisassa tehtiin vain neljä kappaletta, vaikka keilaajia oli yhteensä 63.

Onnittelut hyvästä sijoituksesta ja kiitokset kaikille osallistuneille!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste