TUL:n 100-vuotisjuhlakeilailusta kuusi mitalia TuWelle

Viikonloppuna 15.-16.6. keilattiin TUL:n 100-vuotisjuhlien kunniaksi Vantaan Tixi-Bowlingissa. Kisoista seuramme sai kuusi mitalia.

Veteraaneissa tuli kolmoisvoitto. Veteraanit olivat tasa-arvoisin kisa, ainoa kisasarja, jossa naiset olivat samalla viivalla miesten kanssa (siis naiset eivät saaneet hamelisää). Voiton nappasi Pertti Ojala tuloksella 1126, toinen Erkki Wiik, 1122 ja kolmas Marja Hongisto, 1103.

A-miehissä (keskiarvo yli 188) toiseksi tuli Jori Kaijanen tuloksella 1087. B-miehissä rekisteröimätön Kari Impivaara keilasi voittotuloksen 1157, mikä oli myös koko kisojen paras tulos! Junioreissa voittoon keilasi Jesse Fredrikson tuloksella 871. 

Onnittelut kaikille mitalisteille! Mitalit jaetaan myöhemmin jossakin sopivassa tilaisuudessa!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste