Jouko Hurskainen 300 Porissa

TuWen seniorit matkasivat Poriin pelaamaan S1-valtakunnansarjakierrosta. Jouko Hurskaisen osalta kierros sai miellyttävän päätöksen, kun hän viimeisessä pelissä heitti täydellisen sarjan eli kolmesatasen. Tämä oli Joukon keilailu-uran kolmas täydellinen sarja. Onnittelut Joukolle!

Joukon täydellisen sarjan ansiosta TuWe voitti vastustajansa Raision Nasevat luvuin 826-757. Muut neljä peliä TuWe valitettavasti hävisi. Jouko oli koko Porin kierroksen toiseksi paras pelaaja keskiarvolla 204.40.

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste