Aleksi Rantala johtaa 100 % Openia

100 % Openin ensimmäinen viikko on takana. Kiitokset kaikille kisaamme tähän mennessä osallistuneille.

Finaaliraja on nyt 1198, mutta toki se noussee vielä parin seuraavan viikon aikana. Kärkipaikkaa pitää viime vuoden voittaja Aleksi Rantala tuloksella 1494. Ensimmäistä kertaa kisan historiassa myös turbosta pääsee finaaliin. Turbo on viidennen sarjan puhdas tulos. Finaaliin pääsee 28 alkukilpailun parasta ja neljä parasta turbotulosta.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste