100 % Openia keilattu kaksi viikkoa 

Oman erikoiskisamme, 100 % Openin, kaksi ensimmäistä viikkoa on nyt keilattu.

59 keilaajaa on osallistunut kisaamme tähän mennessä. Kisan johdossa on ilman tasoituksia keilaava TPS:n Aleksi Rantala tuloksella 1418. Finaaliraja kahden viikon jälkeen on 1196, mutta noussee vielä melkoisesti.

Ensi viikonloppuna Kupittaalla keilataan valtakunnallisen Junnu Tourin viimeinen osakilpailu ennen toukokuista Tampereen Grande Finalea. Torstain aamuerä on ihan normaali erä, mutta tiistai-iltaan asti perjantain, lauantain ja sunnuntain kilpailuerät ovat varattuja Junnu Tourin osallistuville.

Keskiviikosta eteenpäin varaamattomat paikat vapautuvat muille keilaajille, joten viikonloppunakin löytynee pelipaikkoja halukkaille keilaajille.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste